XFEM Nails | Sklep online
  1. Blog
  2. 7 najczęściej popełnianych błędów podczas robienia paznokci hybrydowych
  3. Podsumowanie
  4. Potwierdzenie
7 najczęściej popełnianych błędów podczas robienia paznokci hybrydowych

Paznokcie hybrydowe cieszą się nieustającą popularnością już od wielu lat. Niektóre osoby decydują się na malowanie ich samodzielnie. Wówczas nietrudno o błędy. Jak zrobić paznokcie hybrydowe, które będą trwałe i piękne? Na jakie błędy należy uważać?

1. Niewystarczający czas utwardzania paznokci hybrydowych

Trzeba pamiętać, że lakier hybrydowy musi zostać utwardzony. Czas utrwalania warstw zależy od posiadanej lampy. Zazwyczaj modele UV wymagają czekania nawet 120 sekund, podczas gdy LED – jedynie 30 sekund. Wyjęcie dłoni spod lampy zbyt wcześnie sprawia, że utwardzona zostaje jedynie górna warstwa lakieru, a pod spodem wciąż jest on płynny. Może to powodować m.in. alergie i infekcje grzybicze. Ostatnia warstwa topu powinna być utwardzana dłużej – nawet 60 sekund. Dzięki temu stylizacja będzie trwalsza.

2. Nieodpowiednie przygotowanie płytki przed manicure hybrydowym

Manicure hybrydowy wymaga odpowiedniego przygotowania płytki. Mowa tu o zdjęciu poprzedniego lakieru, wyszlifowaniu paznokcia specjalnym bloczkiem oraz odtłuszczeniu. - "Na nieprzygotowanej płytce nawet najlepsza baza pod hybrydy nie utrzyma się w odpowiedni sposób. Na samym początku warto też odsunąć lub wyciąć skórki, by kolor mógł wychodzić prosto od nasady paznokcia" – mówi specjalista z firmy XFEM oferującej wysokiej jakości produkty do stylizacji paznokci.

3. Nakładanie zbyt grubych warstw

Robiąc paznokcie hybrydowe, trzeba pamiętać, by nie nakładać zbyt grubych warstw lakieru. Nie tylko nie utwardzą się one w odpowiedni sposób, lecz także będą wyglądać nieestetycznie. Warstwy powinny być jak najcieńsze, a w sytuacji, gdy lakier nie kryje zbyt dobrze, można powtórzyć malowanie około 2-3 razy.

4. Zalewanie skórek w manicure hybrydowym

Powszechnie zdarza się, że osoby niewprawione podczas wykonywania manicure hybrydowego zalewają skórki. Z tego powodu należy nakładać minimalną ilość lakieru, a jego nadmiar wytrzeć o ścianki słoiczka. Warto zadbać o skórki także podczas przygotowywania płytki do manicure – na rynku istnieją specjalne patyczki służące do ich odsuwania oraz cążki pozwalające na całkowite wycięcie

5. Niezabezpieczenie wolnego brzegu paznokci hybrydowych

Na samym końcu paznokcia znajduje się tzw. wolny brzeg, który również należy pomalować lakierem. Wpłynie to bezpośrednio na wygląd i trwałość manicure. Z tego powodu tak ważne jest nadanie kształtu paznokciom odpowiednio wcześnie, jeszcze przed rozpoczęciem malowania

6. Nieodpowiednie usuwanie lakieru hybrydowego

Jeśli nosisz paznokcie hybrydowe na co dzień, prawdopodobnie raz na 2-3 tygodnie zdejmujesz poprzednią warstwę. Ten etap ma ogromny wpływ na kondycję płytki. Nieumiejętnie zdjęta hybryda przyczynia się bowiem do uszkodzenia paznokci, przez co stają się one miękkie i bardziej podatne na uszkodzenia. Do zdejmowania hybrydy można używać specjalnych frezarek lub pilniczków. Trzeba przy tym uważać, by nie spiłować płytki od góry. W domowych warunkach najlepiej sprawdza się aceton.

Zdejmowanie hybrydy acetonem krok po kroku:

  1. Delikatnie matowimy warstwę lakieru za pomocą bloczku polerskiego lub pilnika o gradacji 180, co zwiększa wchłanialność acetonu.
  2. Wacik nasączony acetonem przykładamy do lakieru i zabezpieczamy folią.
  3. Po upływie 10 minut zdejmujemy folię i ściągamy masę za pomocą drewnianego patyczka
  4. Płytkę paznokcia dobrze jest zabezpieczyć odżywką witaminową – np. XFEM BIOGEL.

7. Używanie cleanera zbyt często

Cleaner to produkt stworzony z myślą o przemyciu ostatniej warstwy, czyli topu. Ma on na celu usunięcie efektu lepkości, który pojawia się po zastosowaniu standardowych lakierów tego typu. Nie można używać cleanera po nałożeniu każdej warstwy. Lepkość pozwala bowiem na zapewnienie trwałości lakierowi, dlatego jej usunięcie skutkuje rozwarstwianiem się lakieru.

do góry
projekt i realizacja: Maxsote - profesjonalne sklepy internetoweoprogramowanie: Shoper Copyright © 2021 XFEM.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl