XFEM Nails | Sklep online
  1. Blog
  2. Baza pod lakier hybrydowy – dlaczego trzeba ją stosować?
  3. Podsumowanie
  4. Potwierdzenie
Baza pod lakier hybrydowy – dlaczego trzeba ją stosować?

 

Baza pod hybrydę pełni bardzo ważną funkcję – zapewnia odpowiednią trwałość lakieru, mocno łącząc go z płytką paznokcia. Jednocześnie może mieć także inne właściwości, np. odżywcze, wzmacniające, niektóre bazy mogą nadawać się do przedłużania czy nadbudowy płytki paznokcia. Dlaczego warto każdorazowo stosować bazę pod lakier hybrydowy?

Do czego służy baza pod hybrydę?

Baza pod hybrydę pełni wiele funkcji. Warto stosować ją każdorazowo, ponieważ to właśnie ona w dużej mierze wpływa na ostateczny efekt stylizacji.

Baza pod hybrydę:

  • Wyrównuje płytkę paznokcia,
  • Poprawia przyleganie kolejnych warstw lakieru do płytki paznokcia,
  • Pozwala na delikatne przedłużenie i nadbudowanie płytki paznokcia,
  • Chroni płytkę przed przebarwieniami
  • Pielęgnuję płytkę paznokcia (w przypadku baz hybrydowych z dodatkiem witamin) 

 

Istnieją bazy hybrydowe wzbogacone witaminami, które mają za zadanie regenerować płytkę. Trzeba bowiem pamiętać, że regularne nakładanie hybrydy i jej zdejmowanie często prowadzi do zmiękczenia i nadwyrężenia naturalnych paznokci.

Czy baza do lakierów hybrydowych jest niezbędna?

Pominięcie bazy do lakierów hybrydowych w trakcie wykonywania stylizacji nie jest wskazane. Wówczas kolejne warstwy nie będą trzymać się paznokcia, a więc zaczną odpryskiwać i pękać nawet następnego dnia po pomalowaniu. To właśnie baza jest odpowiedzialna za zwiększenie przyczepności i trwałości lakieru.

Brak użycia bazy hybrydowej odbija się bezpośrednio na kondycji samej płytki. Ciemniejsze lakiery mogą mieć bowiem tak silny barwnik, że potrafi on wniknąć w strukturę paznokcia. Baza pełni funkcję warstwy ochronnej, dlatego po poprawnym zdjęciu hybrydy nie trzeba martwić się przebarwieniami.

Baza pod lakier hybrydowy w kolorze

Obecnie tempo życia wielu osób jest bardzo szybkie, dlatego coraz więcej konsumentów wybiera rozwiązania pozwalające na oszczędzenie czasu. Z tego powodu na rynku pojawiła się baza kolorowa, dzięki której nie trzeba pokrywać paznokcia lakierem. Dzięki temu można skrócić wykonywanie stylizacji nawet o połowę.

Color Base XFEM tworzy elastyczną warstwę, dlatego nie pęka podczas wykonywania codziennych czynności. Doskonale trzyma się paznokcia, zapewniając trwałość manicure na kolejne tygodnie. To produkt dobrze napigmentowany, dzięki czemu po jego zastosowaniu nie ma konieczności nakładania warstwy lakieru. Baza Color Base jest dostępna w kilku naturalnych odcieniach, sprawdzających się m.in. w pracy.

Jaką bazę pod hybrydę wybrać?

Dobra baza pod hybrydę powinna być przede wszystkim trwała. Musi utrzymywać lakier w taki sposób, by prezentował się on dobrze nawet po 2-3 tygodniach. Każda osoba ma nieco inne preferencje, dlatego często konieczne jest przetestowanie nawet kilku produktów przed wybraniem tego ulubionego.

Jeśli borykasz się z łamliwymi i rozdwajającymi się paznokciami, dobrym wyborem może być baza pod lakier hybrydowy z witaminami. Dzięki takim składnikom może ona nie tylko wyrównywać powierzchnię i zwiększać trwałość lakieru, lecz także pielęgnować paznokcie przez nawet kilka tygodni. To połączenie właściwości bazy z popularnymi odżywkami.

W sytuacji, gdy chcesz nadbudować lub delikatnie przedłużyć płytkę, doskonale sprawdzi się baza do lakieru hybrydowego o gęstej konsystencji, np. baza kauczukowa, lepiej znana pod nazwą Rubber Base. Warto używać jej z szablonami do przedłużania, pozwalającymi na przedłużenie płytki o kilka milimetrów.

Baza pod hybrydę – jaka pojemność?

W salonach kosmetycznych baza jest wykorzystywana w bardzo dużych ilościach, dlatego dobrym pomysłem okazuje się wybranie opakowań o znacznej pojemności. W prywatnym zastosowaniu dobrze sprawdzą się klasyczne buteleczki mieszczące kilka mililitrów. Trzeba bowiem pamiętać, że z czasem otwarta baza zmienia swoje właściwości. Jeśli więc chcesz, by zachowała swoją trwałość, warto zużyć ją w ciągu kilku lub kilkunastu miesięcy, a po tym czasie kupić nowe opakowanie. Należy więc dostosować pojemność produktu do częstotliwości jego stosowania.

Jak stosować bazę do hybrydy?

Nawet najlepsza baza pod hybrydę nie będzie skuteczna w sytuacji, gdy wykorzystasz ją w niewłaściwy sposób. Z tego powodu podczas malowania paznokci warto zadbać o to, by płytka była dokładnie spolerowana i odtłuszczona. Bazę należy w pełni utwardzić – tempo zależy od tego, jaką lampę posiadasz. Dopiero na tak przygotowaną powierzchnię można nałożyć kolejne warstwy kolorowych lakierów hybrydowych.

Trzeba również pamiętać, że kosmetyki mają ściśle określone terminy przydatności do użycia. Są one oznaczone na opakowaniach i liczone od momentu otworzenia opakowania. Ten parametr również może wpływać na trwałość bazy – gdy jest ona zbyt stara, w jej konsystencji pojawiają się grudki, staje się gęstsza, a nawet nie zastyga w całości.

Szukasz trwałych i łatwych w zastosowaniu baz pod hybrydę? Sprawdź nasz aktualny asortyment :)

 

do góry
projekt i realizacja: Maxsote - profesjonalne sklepy internetoweoprogramowanie: Shoper Copyright © 2021 XFEM.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl